.

Tavan Vantilatörü Kullanım Süresi Ne Kadar?

 

Tavan Vantilatörü Kullanım Süresi Ne Kadar?

 

Tavan vantilatörü kullanım ömrü, vantilatörünüzün kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Kaliteli bir tavan vantilatörü sessiz ve yüksek performanslı olarak üretilmektedir. Üretim aşamasından sonra pazara sürülmeden önce test edilen kaliteli tavan vantilatörlerini tercih ettiğinizde bir ömür sıkıntı yaşamadan kullanma imkanınız bulunmaktadır. Ancak kalitesiz vantilatörler pek çok sebeple bozulabilmektedir. Bu nedenle en yüksek verimi alabilmek için kaliteli bir vantilatör tercih etmeniz önem arz etmektedir.

 

Tavan Vantilatörü Bozulma Sebepleri

 

Tavan vantilatörü bozulmasına neden olan durumlar, ürünün materyallerinin kalitesiz olması ve zayıf mühendislik çalışmaları nedeniyle meydana gelmektedir. Kalitesiz bir şekilde üretilen vantilatörlerin bozulmasına sebep olan genel durumlar şu şekilde listelenebilmektedir:

 

Motor büyüklüğü ve pervane çapları arasında orantı kurulması gerekmektedir. Bu orantıya dikkat edilmemesi vantilatörün kısa süre içerisinde bozulmasına sebep olmaktadır.

 

Açma kapatma zincirlerinin özensiz bir şekilde monte edilmesi kısa süre içerisinde çıkmasına sebep olmaktadır.

 

Tavan vantilatörlerinin üretim aşaması bittikten sonra testlerinin tamamlanması ve herhangi bir sıkıntı bulunması halinde, piyasaya sürülmeden önce bu sorunun halledilmesi gerekmektedir. Ancak kar oranını arttırmak isteyen işletmeler, test aşamasını es geçerek ürünlerini doğrudan piyasaya sürmektedir. Bu durum vantilatörde bulunan sıkıntıların tüketicinin evinde ortaya çıkmasına yani erkenden bozulmasına neden olmaktadır.

 

Motor bobinajlarında hata olması vantilatörlerin erkenden bozulmasına neden olmaktadır.

 

Rulmanların içlerine toz kaçması vantilatörü bozmaktadır. Bu sıkıntı yüksek kaliteli rulmanlarda meydana gelmemektedir. Ancak kalitesiz vantilatörlerin tamamında düşük kaliteli rulman tercih edildiğini bilmeniz gerekmektedir.

 

Ürünün materyallerinin düşük kaliteli olması, vantilatörlerin bozulmasındaki en önemli sebeptir. Üreticiler maliyetini düşürerek kar oranını arttırmak için materyal tercihlerini kalitesizlerden yana kullanabilmektedir.

 

Klima Yerine Tavan Vantilatörü Kullanmanın Avantajları

 

Tavan vantilatörü kullanmanın faydaları şu şekilde listelenebilmektedir:

 

Sağlıklı bir şekilde serinlemek istendiğinde, iç mekanın hava sıcaklığı ile dışarısı arasındaki farkın maksimum 7 derece olması gerekmektedir. Klima kullanıcılarının pek çoğu bu farkı ayarlayamadığı için klima kullanımından kaynaklı rahatsızlıklar yaşamaktadır. Tavan vantilatörü ise doğal bir serinlik sağlayarak mekanı serinletmektedir. Bu nedenle çok daha sağlıklı bir çözüm olacaktır.

 

Klimalar düzenli bakım gerektiren makinelerdir. Tavan vantilatörleri ise bakım ihtiyacı doğmadan kullanılabilmektedir. Pek çok tavan vantilatörü sahibi yalnızca vantilatörünün tozunu alarak bir ömür kullanmaktadır.

 

Tavan vantilatörleri klima ile kıyaslandığında çok daha az elektrik harcamaktadır. Bu durum sağladığı en büyük faydalardan birisidir.

 

Tavan vantilatörleri oda içerisindeki temiz havayı yaymaya oldukça yardımcı olmaktadır.

 

Kaliteli Tavan Vantilatörü Seçmenin Avantajları

 

Kaliteli tavan vantilatörü kullanmanın faydaları şu şekilde listelenebilmektedir:

 

Hem dekoratif açıdan hem de kalite açısından özenli bir üretim aşamasından geçen tavan vantilatörü seçenekleri uzun ömürlü kullanım imkanına sahiptir.

 

Ses çıkarma, sallanma gibi sıkıntılar yaşanması, üreticilerin düşük maliyetle üretim yapma çabalarından kaynaklanmaktadır. Kaliteli bir vantilatör seçildiğinde ise bu tarz sıkıntılarla karşı karşıya kalınmayacaktır.

 

Tavan vantilatörlerinden yüksek performans alabilmenin ilk koşulu, güçlü bir motora sahip olmasıdır. Kaliteli bir tavan vantilatöründe kaliteli materyal kullanımının yanı sıra güçlü motorlar tercih edilmektedir. Bu sayede en yüksek verimi almanız sağlanmaktadır.

 

Tavan vantilatörlerinin tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden birisi ucuza serinleme imkanı sunmasıdır. Ancak kalitesiz vantilatörler enerji tasarrufu sağlamaya imkan tanımamaktadır. Kaliteli bir tavan vantilatörü seçmeniz enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı olacaktır.

 

Kaliteli tavan vantilatörleri farklı mekanlara tam olarak uyum sağlanabilmesi amacıyla birçok farklı renk ve modelde üretilebilmektedir.

 

 

 

 

 

 

Markalar

Copyright © 2020 Aydın Aydın Elektronik. Tüm Hakları Saklıdır

Kartlar