Tavan Vantilatörü

Tavan Vantilatörü Bebekler İçin Zararlı Mı?

Tavan vantilatörü bebek odası dekorasyonunda tercih edilebilen bir üründür. Pek çok farklı renk ve çeşidinin bulunması, mekanın dekorasyonunu tamamlaması tavan vantilatörü kullanımı arttırmaktadır. Ancak ailelerin tavan vantilatörü konusundaki en büyük endişesi bebeklere zararı dokunup dokunmayacağıdır. Yapılan araştırmalar, tavan vantilatörlerinin bebekler için hiçbir zararı olmadığını göstermiştir. Hatta tavan vantilatörlerinin bebek odasında veya bebeğin uyuduğu mekanda çalıştırılmasının ani bebek ölümü sendromu yaşanma riskini azalttığı yani yararlı olduğu görülmüştür. Ani bebek ölümü sendromuna sebep olan başlıca nedeninin ağız ve burun çevresinde karbondioksit göllenmesi nedeniyle yaşanan boğulmalar olduğu bilinmektedir. Tavan vantilatörleri odanın içerisinde temiz havanın dolanmasını sağlayarak ani bebek ölümü riskini oldukça düşürmektedir.

Tavan vantilatörü kullanmanın bebeklere sağladığı bir diğer fayda ise rahat bir uyku sunmasıdır. Düşük ayarda çalıştırılan bir tavan vantilatörü bebeğin sıcaklar nedeniyle huzursuz olması ve isilik gibi sorunlar yaşaması risklerini en aza indirmektedir. Bu sayede bebeğiniz rahat bir uyku uyuyabilmektedir.

Klima Mı Tavan Vantilatörü Mü Tercih Edilmeli?

Tavan vantilatörü ve klima arasındaki farklar özellikle yaz sezonunda serinlemek isteyen pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Her iki seçeneğinde serinlik vermesi sık sık karşılaştırılmasına sebep olmaktadır. Yapılan karşılaştırmalar incelendiğinde tavan vantilatörünün çok daha doğru bir tercih olacağı görülmektedir. Tavan vantilatörlerini klimalardan ayıran temel faydalar şu şekilde listelenebilmektedir:

  • Klimalar pek çok sağlık sıkıntısı yaşatabilmektedir. Cilt problemleri, bel ve boyun tutulmaları gibi sağlık sorunlarının klimadan kaynaklı olabileceği bilinmektedir. Tavan vantilatörleri ise son derece doğal yollardan serinlik sağlamaktadır. Bu nedenle herhangi bir sağlık sorununa neden olmamasının yanı sıra sağlığınız için son derece de faydalıdır.
  • Tavan vantilatörü, klimadan çok daha ekonomik bir seçenektir. Uygun fiyata sağlıklı bir şekilde serinlemek isteyenlerin ilk tercihi olmalıdır.
  • Tavan vantilatörlerinin enerji harcama konusunda klimalardan

Copyright © 2019 Aydın Aydın