.

Sanayi Tipi Vantilatör Nerelerde Kullanılır?

 

Sanayi tipi tavan vantilatörü kullanım alanları avantajları ile bilinir. Sessiz çalışabilme özellikleri olduğunda konforludurlar. Ortamda bulunan havanın sağlıklı bir şekilde sirküle edilmesine katkıda bulunurlar. Vantilatör ile ortamda doğal bir serinlik sağlanır. Bu vantilatörlerden yılın her mevsiminde uygulanması mümkündür. Sanayi tipi vantilatörler diğerleri ile kıyaslandığı zaman daha güçlü ve etkili olmaları ile bilinirler. Genellikle büyük iş yerler için tercih edilmelerinin yanı sıra, güçlü etkileri sayesinde açık alanlarda bile kullanılabilme özelliğine sahiptirler. Sanayi tipi vantilatörler için özellikle lamba, kanat için başta olmak üzere kullanılan malzemelerin büyük önemi vardır.

 

Sanayi Tipi Vantilatörleri Nerelerde Tercih Etmeliyim?

 

Sanayi tipi tavan vantilatörü tercihi yapılabilecek yerler arasında:

Dükkanlar,

Oteller,

Restaurantlar,

Geniş çalışma alanları,

Fabrika sahaları,

Pazar alanları,

Otoparklar yer alır.

Vantilatörler bu alanlarda önemli rol oynarlar. BU alanların dışında ev için sanayi tipi vantilatörlerin kullanılması tercih edilmez. Çünkü sanayi tipi vantilatörler yüksek kapasite ile çalışırlar. Mekanlarda sıcaklık özellikle sıcak yaz aylarında dayanılmaz şekilde hissedildiğinde vantilatör tercih edebilirsiniz. Süratli ve devamlı şekilde mekan serinletmesinin sağlanması için öncesinde araştırma yapmanızda fayda vardır.

 

Sanayi Tipi Vantilatörleri Almadan Önce Bunlara Dikkat Edin

 

Sanayi tipi tavan vantilatörü satın almadan önce neden ürünü satın almak istediğinizi net bir şekilde belirlemeniz gerekir. Ürünü neden ve nerede kullanmak istediğinize karar verir. Bu ürünün belli bir fatura giderine neden olacağını unutmayın. Bu masrafı her ay karşılayıp karşılayamayacağınıza karar verin. Daha önceden vantilatör alan arkadaşlarınız ya da tanıdıklarınız carsa bu insanlara ürünlerinin kullanımı hakkında sorular sorabilir, marka önerisi alabilir, satın aldıkları ürün hakkında memnuniyet ve şikayetlerini dinleyebilirsiniz. Bu ipuçlarını takip etmeniz, size yeni alacağınız vantilatör için yol gösterici olacak, daha memnun kalacağınız bir ürün alma ihtimalinizi artıracaktır.

 

Sanayi Tipi Vantilatörler Hangi Ebatlarda Olabilir?

 

Sanayi tipi tavan vantilatörü ebatları modele göre değişiklik göstermekle beraber yinede belli bir standarttadır. Vantilatörler tavan tipine, ayaklı olup olmadığına ve duvar tipine göre farklılık göstermektedir. Bu ürünlerin çapları ortalama 20 inç ile 30 inçe kadar artmaktadır. 20 inç 50 cm’e, 30 inç ise 75 cm’e denk gelmektedir. Sanayi tipi vantilatör satın almadan önce ürünü nereye koyacağınıza karar vermeniz için ebatlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Vantilatörü bu boyutları ile düşündüğünüzde koyabileceğiniz bir yer var mı? Alan sıkıntısı yaşıyor musunuz? Daha küçük boyutlarda mı vantilatör tercih etmeniz gerekiyor? Gibi soruları kendinize sorarak en doğru ürünü satın alabilirsiniz.

 

Sanayi Tipi Vantilatörleri Kullanırken Hangi Noktalara Dikkat Etmek Gerekir?

 

Sanayi tipi vantilatörü kullanım sırasında dikkat edilmesi gerekenler ancak bu noktalara dikkat ettiğiniz zaman ürününüzü sağlıklı bir şekilde çalıştırmanız mümkün olur. Ürünlerin çalışması sırasında yanmaları sık karşılaşılan problemler arasında yer alır. Bu problemin ortaya çıkmasının nedeni vantilatörlerin yüksek kapasite ile çalışmalarıdır. Bu durumun önüne geçmek için basit bir önlem alabilirsiniz. Sanayi tipi vantilatörleri çalıştıkları zaman ara ara dinlendirdiğinizden emin olun. Vantilatör dinlendikten sonra yeniden çalıştırabilirsiniz. Bunu yaptığınız zaman, vantilatör daha verimli bir şekilde çalışır, dinlendiğinden yanma gibi bir problem olmaz.

 

Ürünleri doğru kullanılması için doğru montaj yapılması gerekir. Güç düğmesinin ve kontrol iplerinin erişilmesi mümkün olan bir yere konulması, müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından son derece önemlidir. Bu sayede kullanıcıların da ürüne müdahale etmesi gerektiği durumlarda müdahale etmesi mümkün olacaktır. Böyle bir fırsattan faydalanmak isteyen müşteriler için özellikle uzaktan kumanda ile kullanılabilen sanayi tipi vantilatörler etkili olacaktır. Kumandalı modellerin kullanımı diğer modeller ile kıyaslandığından daha kolaydır.

 

Vantilatörleri kullanırken ürünlerin bakımını doğru ve zamanında yaptığınızdan emin olmanız gerekir. Gerekli temizliklerin yapılması ihmal edilmemelidir. Bu sayede ürün uzun ömürlü olur. Eğer ürün bakım ve temizliği hakkında yeterli bilginiz yoksa, bu işi bilen birine yaptırmanız gerekir. Aksi halde vantilatöre bakım yapmak isterken, çalışmasına engel olacak bir zarar verebilirsiniz.

 

Sanayi Tipi Vantilatörler Nasıl Saklanmalıdır?

 

Sanayi tipi vantilatörü saklamak için özel bir alan ayırmanız gerekir. Özellikle fazla büyük ebatlarda olan vantilatörler için depo gerekebileceğini unutmayın. Vantilatörlerin saklanması gerektiği gibi saklanamadığı durumlarda ne yazık ki bir sonraki sezon kullanılmaları mümkün olmaz. Bir sonraki sezon da kullanım için, ürünlerin ezilmeden, zarar görmeden saklanmaları şarttır. Pervane saklanma sırasında ezilmemeli, eğik durmamalıdır.

 

Sanayi Tipi Vantilatörü Seçtikten Sonra Ne Yapmalı?

 

Sanayi tipi vantilatörün seçiminden sonra ürün kullanım kılavuzunun dikkatli bir şekilde okunması gerekir. Kullanım kılavuzu bir kere okunduktan sonra, ileriki zamanlarda yeniden okunabilmesi açısından mutlaka saklanmalıdır. Gerekmesi halinde yeniden kullanım kılavuzuna bakarak yardım almanız gerekebilir. Ürün seçiminden sonra bilmediğiniz durumlar, arızalar ile karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarda eğer konu hakkında bilginiz yoksa, sizin müdahale etmemeniz gerekir. Yetkili bir teknik servisten destek alarak problemi çözebilirsiniz. Kendiniz müdahale ettiğiniz zaman durumu daha da kötü hale getirebilir, ürünü tamamen kullanılmaz hale getirebilirsiniz. Vantilatör seçiminden sonra internette bulunan kurulum videoları da size yardımcı olacaktır. Kendi seçtiğiniz ürün modeline göre video içerik platformlarında arama yaparak kurulum için destek alabilirsiniz.

 

Sanayi Tipi HVLS Vantilatörü Nedir?

 

Sanayi tipi HVLS vantilatörü endüstriyel vantilatör olarak da bilinmektedir. Daha etkin bir şekilde, verimlice hava sirkülasyonunun sağlanması için bu ürünlerden faydalanılır. Düşük hızda dönerler ve yüksek hacme sahiptirler. Düşük hızla döndüğü için maliyeti düşüktür. Buna karşın büyük alanlarda havaların hareket ettirilmesi için yeterli verime sahiptirler. Bu vantilatörlerin en büyük artıları, havanın yavaş şekilde ve büyük miktarlarda dolaşabilmeleridir. Hava fan sayesinde önce yukarıdan çekilir. Ardından koni şeklinde aşağıya doğru itilir. Bu ürünleri kullanabileceğiniz alanlar arasında:

 

Dağıtım merkezleri,

Spor salonları,

Çiftlikler,

Depolar başta gelir.

Bu vantilatörlerin her mevsim kullanılmaları mümkündür. Yaz aylarında sıcaktan bunaldığınız zaman serin hava bu vantilatörler sayesinde serinler. Kıs aylarında ise tabakalaşma ile oluşan soğuk hava özel bir yöntem ile ısıtılır. Bu işlemler yapılırken, hem enerji maliyetinden tasarruf edilir hem de mekanda bulunan insanlar için rahat bir ortam sağlanmış olur. Üründe bulunan fan komuta dokunmatik ekran ile, kullanımı rahattır.

 

Neden Sanayi Tipi HVLS Vantilatörü Tercih Etmeliyim?

 

Sanayi tipi HVLS vantilatörü tercihi ile büyük alanlarda istediğiniz havayı elde edebilirsiniz. Bu tarz ürünlerde performans artırımı açısından önde gelen üniversiteler ile çalışılır. Ar ge çalışmaları ile her zaman yüksek performansta ürünler elde etmek mümkün olur. 100 mm’den başlayan ve 10 bin mm’ye kadar çıkan farklı çap ölçüleri ile, farklı ebatlarda ürünler satın alabilirsiniz. Ürünü koymak istediğiniz mekanın boyutlarına göre size özel ürün satın alabilirsiniz.

 

Adım Adım Sanayi Tipi HVLS Vantilatörü Satın Alma Rehberi

 

Adım adım Sanayi tipi HVLS vantilatörü satın almak için ilk adım iletişim kurmaktır. Size özel çözümlerin sunulması, ebat bilgisi, performans hakkında bilgilendirme vb. konularda kafanızdaki soru işaretleri gidermeniz adına, firmalar ile iletişim kurmanız gerekir. Farklı markaların bayileri ile iletişime geçerek fiyat ve performans açısından karşılaştırma yapabilirsiniz. İkinci adım keşiftir. Hangi firma ile çalışmayı tercih ederseniz, bu firma kurulum yapmayı planladığınız yere keşif ekibi gönderir. Bu inceleme ile serinletilmek istenilen hava hakkında firma bilgi sahibi olarak size daha iyi çözümler sunma imkanını elde etmiş olur.

 

Mekan hakkında yeterli bilgi sahibi olduktan sonra, sıra kurulum yapmaya gelir. Kurulum sırasında müşterilerin güvenliğinin tam olarak sağlanması gerekir. Güvenliğin sağlanması açısından alınan önlemlerden bir tanesi ürünlerin çelik halatlar ile bağlanmasını sağlamaktır. Güvenlik açısından bu halatlar ile ilgili gerekli mukavemet çalışmasının yapılmış olması gerekir. Son adım kazanç sağlamaktır. Mevcut soğutma sistemleri ile karşılaştırma yapıldığında bu ürünleri kullandığınız zaman tasarruf yaparsınız. Hem kullanım hem de uygulama açısından avantajlı olursunuz. Az enerji tüketimi ile istediğiniz etkiyi dilediğiniz mekanda sağlayabilirsiniz.

 

Sanayi Tipi Vantilatörlerin Faydaları Nelerdir?

 

Sanayi tipi vantilatörlerin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 Sessiz bir çalışma sunarlar,

Yaz ve kış mevsimlerinde konforlu bir iklimlendirmeden faydalanırsınız,

Mevcut soğutma sistemleri ile karşılaştırıldıkları zaman daha ekonomiktirler,

Bakımları maliyetsizdir,

Isınmak için harcanacak enerji miktarının düşmesini sağlar,

Çevreye duyarlı çözüm sunarlar,

Ortamdan kökü kokuların uzaklaştırılmasını sağlar,

Fan sayesinde hız kontrolü olur. Kullanımı yapan kişiler diledikleri ayarları manuel olarak yapabilirler,

Zeminde ve mekanda bulunan rutubetin azaltılmasına yardımcı olur,

Ortamda bulunan makine ve eşyaların nemden korunmasını sağlar,

Ortamda kullanılan diğer yüksek devirli fanlar ile kordineli şekilde çalışır.

Sanayi Tipi Vantilatörler Hakkında Teknik Detaylar

 

Sanayi tipi vantilatörler hakkında teknik detaylar hakkında bilgi sahibi olmak ürün seçimini yapmanız açısından faydalı olur. Bu teknik detaylar, kullanıcıların konforunun ve güvenliğinin sağlanması açısından en iyi şekilde tasarlanırlar. Ürünlerin tavan bağlantısı, montaj yapılacak alana göre özel olarak üretilebilir. Mukavemet testleri yapılarak üretim için uygun malzemelerin kullanımı sağlanır. Bu sayede kullanıcıların güvenliği de üst düzeyde olur. Ürünlerin farklı profiller ile bağlantısının sağlanması mümkündür. Göbek emniyet kancaları, çelik emniyet halatları, çift açı ayarlı tavan bağlantısı ve buna benzer uygulamalar ile yüksek verimin sağlanması amaçlanır.

 

Sanayi Tipi HVLS Vantilatörü Uygulama Alanları Nerelerdir?

 

Sanayi tipi HVLS vantilatörü için uygulama alanları çok çeşitlidir. Yinede bu alanların doğru tespit edilmeleri gerekir. Alanların özelliklerine ve boyutlarına göre kaç adet vantilatör almanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Bazen tek bir ürün yeterli olurken bazen birden fazla ürün satın alarak istediğiniz etkiyi sağlamanız mümkün olabilir. Mekan tespitinin doğru yapılması sayesinde istediğiniz etkiyi hem daha kolay sağlarsınız, hem de gereksiz yere enerji harcamaktan kurtulmuş olursunuz.

 

Bahsi geçen vantilatörlerin özellikle geniş ve yüksek tavanlı olan mekanlarda kullanılmaları uygun olur. Özellikle eğlence merkezlerinde, spor salonları, fuar alanları ve alışveriş merkezleri gibi alanlarda kullanımları faydalıdır. Yalnızca mekanların yüksek tavanlı olmaları gerekmiyor. İnsan kullanımının yoğun olduğu yerlerde de bu ürünlerin kullanımı tavsiye edilir. Bu alanlar arasında:

Opera salonları,

Kütüphaneler,

Kafeteryalar,

Tiyatro salonları yer alır.

Bazı alanlar için maksimum hava akışının sağlanması özel önem arz eder. Örneğin sanayi tesisleri, depolar, hangarlarda hava akışı önemli bir noktadır. BU alanlarda istenilen etkinin sağlanması için mutlaka sanayi tipi vantilatörlerden fayda almak gerekir. Alanınızın sanayi tipi vantilatör kullanmak için uygun olup olmadığına hala karar veremediyseniz firmadan destek alabilirsiniz.

Markalar

Copyright © 2020 Aydın Aydın Elektronik. Tüm Hakları Saklıdır

Kartlar
whatsapp