.

Sanayi Tipi Vantilatör Çeşitleri Nelerdir?

 

Sanayi tipi vantilatör türleri farklı kullanım alanları için özel olarak tasarlanmıştır. Sanayi tipi vantilatör almadan önce hangi alanda ürünü kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Satın alacağınız ürün ebatları, türü ve hatta fiyatı bile kullanmak istediğiniz alana göre büyük değişiklik gösterecektir. Yüksek güç kapasiteli olmaları nedeni ile sanayi tipi vantilatörlerin kullanımı tercih edilir. Sanayi tipi vantilatörlerin dışında ev tipi vantilatörler, tavan vantilatörleri, hava soğutucular da bulunmaktadır. Sanayi tipi vantilatörler sessiz çalışma özellikleri ile ortamın konforlu olmasını sağlarlar. Doğal serinlik arıyorsanız, vantilatör satın alarak bu dilediğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu ürünler enerji tasarrufu sağladıkları için fazla para harcamanızın önüne geçerek, faturalarınızın da düşmesini sağlar.

Sanayi Tipi Vantilatör Alınmadan Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sanayi tipi vantilatör alırken dikkat edilmesi gereken noktalar başında hangi alanda ürünü kullanmak istediğinize karar vermeniz gelir. Vantilatörü kullanmak istediğiniz alana göre alacağınız ürün değişiklik gösterecektir. Ürünü kullanmak istediğiniz alanın kaç metrekare olduğuna bakın. Vantilatör ölçüleri ile kıyaslama yaptığınız zaman yeterli yeriniz olacak mı? Vantilatör kurulumu sonrasında mekan kullanımı kısıtlanacak mı? Bu sorulara ek olarak, aşağıdaki soruların sorulması da, dikkat etmeniz gereken noktalara ışık tutacaktır:

Vantilatör aldıktan sonra ürünün aylık maliyetini karşılayabilecek miyim?

Vantilatör bakım ve temizliğini yapmak için yeterli gelirim var mı?

Ürün ebatları mekan için yeterli mi?

Ürün satın almadan önce farklı marka ve modeller arasında kıyaslama yaptım mı?

Vantilatör mekanda istediğim etkiyi yaratmak için uygun özelliklere sahip mi?

Satın almadan önce bu ve buna benzer soruları kendinize sorun. Sorulara vereceğiniz cevaplara göre satın almak istediğiniz ürünün ne olduğuna daha doğru karar verirsiniz. Ürün kullanımı sırasında problem yaşama, memnuniyetsiz kalma gibi riskleri ortadan kaldırmış olursunuz.

Farklı Vantilatör Çeşitleri Nelerdir?

Farklı vantilatör çeşitleri bulunur ve sizin istediğiniz etkiyi dilediğiniz mekanda sağlayabilmeniz adına mutlaka bu çeşitler arasından doğru olanı seçmeniz gerekir. En çok kullanılan vantilatör çeşitleri başında tavan vantilatörleri gelir. Adından da anlaşılacağı üzere bu vantilatör çeşitleri tavana monte edilerek çalıştırılırlar. Tavan vantilatörlerinde kanatlar bulunur ve bu kanatlar mekanda eşit serinlik yaşanmasına katkı sağlar. Bir tavan vantilatöründe kanat uzunluğu ne kadar fazla olursa, o kadar çok serinletme etkisi yaratma özelliği bulunur. Genellikle kanat açıklığı arttıkça bu ürünlerin maliyeti de artış gösteriri. Kanat açıklığının yanı sıra , kanatların yapımında hangi malzemelerin kullanıldığı da fiyat belirlemesi açısında etkili olur.

Diğer vantilatör çeşidi de ayaklı vantilatörlerdir. Ayaklı vantilatörlerin en önemli avantajı kullanıcının diledikleri yerlere bu ürünleri taşıyabilme özelliğine sahip olmalarıdır. Farklı boyutlarda ayaklı vantilatörler bulunur. Sahip olduğunuz alan özelliklerine göre farklı ayaklı vantilatör çeşitleri arasında tercih yapabilirsiniz. Ayaklı vantilatörlerde bulunan yükseklik ayarlama mekanizması sayesinde yükseklik ayarlanabilir.

Vantilatör çeşitleri arasında nem dengesini sağlamaya yardımcı olan bir diğer çeşit ise buharlı vantilatörlerdir. Bu vantilatörlerin üzerinde nem hazinesi bulunur. Bu hazinenin içine su doldurulması gerekir. Bu sayede mekanda nem dengesi korunur. Sulu vantilatörler olarak da bilinirler. Mekana verdikleri buhar ile estetik bir görünüm elde etmenize de yardımcı olurlar. Bu vantilatörlerde de ayak bulunur. Bu sayede kullanımları rahattır.

Son olarak konumuz olan sanayi tipi vantilatörler bulunur. Bu vantilatörler Watt açısından kıyaslama yapıldığında diğer vantilatörlere göre yüksek verimle çalışma özelliğine sahiptir. Bu vantilatörlerin ev gibi alanlarda kullanılması uygun değildir. Bunun yerine büyük iş yerlerinde ve açık alanda kullanımları uygundur.

Sanayi Tipi Vantilatör Seçimi Nasıl Yapılır?

Sanayi tipi vantilatör seçimini en iyi şekilde yapmak için bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekir. Hava sıcaklıkları vantilatör alımında dikkate alınması gereken en önemli kriterlerden bir tanesidir. Vantilatörlerin değişen bu hava sıcaklıklarına uyum sağlayabilmeleri gerekir. Bazı vantilatörlerde bunun için kademe sayısı özelliği bulunur. Kademe sayısı bir vantilatörde ne kadar fazla olursa, o kadar pervane dönüş sayısı da ayarlanabilir demektir. Kademe sayısının fazla olması kullanım açısında kullanıcıya özgürlük sağlar.

Vantilatör seçiminde salınım özelliği de önemli bir kriter olarak karşımıza çıkar. Salınım özellikleri sayesinde vantilatörlerin sağ ve sola dönüş yapmaları mümkün olur. Bu dönüşler ile mekanın farklı alanlarının serinletilmesi sağlanır. Salınım özelliğinin fazla olması alanın farklı açılarının da serinletilmesini sağlayarak, hava sirkülasyonu yapılan alanın genişlemesine yardımcı olur.

Vantilatör seçerken, ürünün Wattt miktarına bakın. Watt gücü ne az ne de gereğinden fazla olmalıdır. Eğer mekanınız için yeterli olmayan watt gücüne sahip bir ürün satın alırsanız, üründen verim almanız mümkün olmaz. Mekanda serinlik ve hava sirkülasyonu yaşanmaz. Buna karşın fazla Watt gücüne sahip bir ürün almanız da işinize yaramayacaktır. Ay sonunda gelen faturalar, fazla enerji kullanımı ile bütçenize zarar verir. Vantilatör seçimi yaparken bütün bu kriterlere önem gösterin. Ancak bu sayede tam mekanınıza uygun, bütçenizi zorlamayacak ve ihtiyacınız olan ürünü satın alabilirsiniz.

Endüstriyel Sanayi Tipi HVLS Fan ile Etkin Şekilde Hava Sirkülasyonu Yapabilirsiniz

Sanayi tipi HVLS vantilatör daha verimli bir şekilde hava sirkülasyonu sağlamak isteyen kişiler için özel olarak tasarlanmıştır. Bu ürünler optimize edilmiştir ve düşük hızda dönerler. Düşük hızda dönmeleri bu ürünlerin verimsiz olması anlamına gelmez. Aksine HVLS tipi vantilatörler düşük dönmesine rağmen verimli çalışmaları ile bilinirler. Bu sayede de en düşük maliyet ile, en büyük alandaki havaların bile hareket ettirilmesini sağlarlar. HVLS tipi fanlar çalıştıkları zaman yukarıda bulunan havanın önce çekilmesi sağlanır. Ardından da hava koni şeklinde aşağı doğru itilir. Bu işlem devam ettikçe sirkülasyon sağlanmış olur.

Endüstriyel Sanayi Tipi HVLS Fan Nerelerde Kullanılmak için Uygundur?

Sanayi tipi HVLS vantilatörlerin kullanım alanları büyük alanlardır. Genellikle spor salonlarında, depolarda, çiftliklerde ve dağıtım merkezleri gibi alanlarda kullanılmaları uygun olur. Sahip olduğunuz mekanın HVLS tipi fan için uygun olup olmadığını öğrenmek için mekanınıza keşif ekibi gönderilmesini talep edebilirsiniz. Keşif ekibi sahip olduğunuz mekanın ölçülerini, konumunu ve diğer özelliklerini gözden geçirerek sizin için ürünün uygun olup olmadığını söyleyebilir. Bu ürünlerde fan komuta dokunmatik kontrol istasyonu bulunur. bu istasyon kullanıcıların rahat bir şekilde bulundukları ortamdaki havayı kontrol etmelerine olanak sağlar. Ürünü kullanmak için herhangi bir teknik bilgi sahibi olmak gerekmez. Ürün enerji tasarrufu sağladığından aylık faturalarınız azalır. Hem de konforlu bir mekan sağlarsınız. Bu ürünler yalnızca yazın değil, 4 mevsim kullanılma özelliğine sahiptir. Bulunduğunuz ortamı optimize etmek isterseniz HVLS tipi ürünler tam da sizin ihtiyacınız!

Sanayi Tipi Vantilatör Satın Alma Basamakları Nelerdir?

Sanayi tipi vantilatör satın alımında basamaklar müşterilerin iletişim kurması ile başlar. Müşteriler hangi marka ürün satın almak isterlerse, bu markaların bayileri ile iletişime geçmelidirler. Marka temsilcileri ile görüşerek fiyat bilgileri alabilirler. Fiyat bilgisini almak, diğer marka ve modeller arasında karşılaştırma yapılmasına olanak sağlar. Marka temsilcilerine ürünü kullanmak istediğiniz mekan hakkında bilgileri vererek tam da ihtiyacınız olan ürünü bulmak için şans elde edersiniz. Ürün satın alırken diğer basamak keşiftir. Bu basamak vantilatör satan marka bayisi tarafından sizin için yapılır. Mekan incelenir, sizin için en etkin çözümü sunacak ürün tavsiye edilir. Ürünlerin homojen bir sıcaklık çözümü sunmaları gerekir. Hangi ürünün kullanılacağına karar verildikten sonra kurulum aşamasına geçilir. Bu aşamada kurulumun müşteri güvenliğinin sağlanarak yapılması gerekir. Kurulum yapacak ekibin uzman, işinde bilgili ve tecrübeli olması gerekir. Kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra kazanç sağlanır. Harcamanız gereken enerji miktarı düşmüştür.

Sanayi Tipi Vantilatör Satın Almanın Avantajları Nelerdir?

Sanayi tipi vantilatör satın almanın avantajları sayesinde bu ürünler her geçen gün daha fazla insan tarafından tercih edilmektedir. Bu ürünlerin sundukları avantajların başında, mevcut soğutma sistemleri ile kıyaslandıkları zaman uygun fiyatlı çözümler sunmaları gelmektedir. Bu ürünler ekonomik olduklarından her kullanımlarında kişilere kazandırmaya devam ederler. Ürünlerin uygulanmaları ve kullanmaları kolaydır. Bu sayede ısınmak için harcanan enerji miktarını düşürürler. Yüksek gelen faturalardan bıkıp usandıysanız sanayi tipi vantilatör kullanmanızın zamanı gelmiş olabilir.

Bu ürünler çalışırken ses çıkarmazlar. Ortamın konforunun bozulmasına neden olmazlar. Hem zeminde hem de bulunan mekanda rutubetin azalmasına yardımcı olurlar. Mekanda bulunan eşyalar rutubetten zarar görmeden korunurlar. Sanayi tipi vantilatörler kişiler için uygun çözümler sunarken, doğaya saygı duyar. Doğaya zarar vermeden mekanda ısı kontrolünün sağlanmasına yararlar. Ortamda bulunan kötü kokular ve tozlar bu vantilatörler sayesinde ortamdan uzaklaştırılmış olur. Ortamda bulunan diğer havalandırma sistemleri konusunda endişe etmenize gerek yok. Çünkü bu vantilatörler diğer sistemler ile birlikte uyumlu çalışma özelliğine sahiptirler. Kullanıcıların kendilerini fan hız kontrolü yapabilirler. Fan hızı kullanıcılar tarafından manuel olarak ayarlanma özelliğine sahiptir.

Sanayi Tipi Vantilatörleri Nerede Kullanmak Uygundur?

Sanayi tipi vantilatör kullanılacak alanlar arasında:

Depolar,

Sanayi tesisleri,

Kütüphaneler,

Müzeler,

Tiyatro salonları,

Fuar alanları,

Alışveriş merkezler,

Hangarlar,

Eğlence merkezleri,

Showroomlar,

Spor salonları,

Cafeler,

Opera salonları yer alır.

Genel mantık olarak bakıldığında bu ürünlerin maksimum hava akışının istendiği alanlarda kullanımları doğru olur. Örneğin depo gibi büyük alanlarda hava akışının sağlanması son derece önemlidir. İnsan kullanımının çok olduğu yerlerde de özel çözümlerin sağlanması şarttır. Özellikle yüksek metre kareye sahip kütüphanelerde hava çözümünün sağlanması için sanayi tipi vantilatörlerin kullanılması zorunludur. İnsan sayısı artması mekanda bulunan havanın bir çok kişi tarafından solunması anlamına gelir. Bu nedenle bu havanın kaliteli ve temiz olması son derece önemlidir. Solunan hava insan sağlığı üzerinde büyük öneme sahiptir. Özellikle uzun süre pis havanın solunması, kişilerin kalıcı hastalıklara sahip olmalarına neden olabilir. Bu durumun önüne geçmek, sağlıklı hava solumak isterseniz sizin için en etkili vantilatörü araştırmaya başlamalısınız.

Mekanların yüksek tavanlı olması da vantilatör kullanımının iyi bir çözüm olmasına neden olur. Özellikle fuar alanları hem geniştir hem de yüksek tavanlıdır. Bu gibi alanlarda evlerde kullanılan vantilatörlerin kullanılmaları uygun olmayacaktır. Mekanlarda vantilatör kullanıma etki eden sayısız etken vardır. Bu nedenle de hala sahip olduğunuz mekan için hangi tip vantilatör kullanmanız gerektiğine henüz karar verememiş olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda uzman bir ekipten destek almanız gerekebilir. Önce çalışmak istediğiniz marka tercihini yaparak, ardından da bu markanın teknik ekibi ile iletişime geçerek mekanınız için en uygun olan vantilatörün hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

Markalar

Copyright © 2020 Aydın Aydın Elektronik. Tüm Hakları Saklıdır

Kartlar