.

Panel Konvektör Isıtıcı Nedir?

Panel Konvektör Isıtıcı Nedir?

Düşük sıcaklıklar her zaman yüksek satın alma maliyetleri anlamına gelmez. Panel konvektör ısıtıcılar, genellikle soğuk aylarda iyi bir şekilde ısınırken, elektrik faturasından da tasarruf etmenize yardımcıdır. Peki, panel konvektör ısıtıcı tam olarak nedir?

Panel Konvektör Isıtıcı Nedir? Özellikleri Neler?

Panel ısıtıcılar konveksiyonlu ısıtıcılardır ve sıcak havanın soğuk havayı geniş bir panel yüzeyi üzerinden çekmesi prensibine dayalı olarak ısı sağlarlar. Hava, mekanizmanın üzerinden çekilir ve ünite boyunca yükselir, ardından havalandırmalardan/üstten dışarı çıkar.

Çoğu panel ısıtıcı, zamanla bir odayı dolduracak şekilde yükselen havayı ısıtmak ve dolaştırmak için konvektif ısı kullanır. Isı yükselmeye başladığında, panel ısıtıcı ayrıca soğuk noktaları doldurmak için ısıyı odanın etrafında hareket ettirmeye başlayacaktır. Panel konvektör ısıtıcılar, küçük ve orta büyüklükteki alanlar gibi iyi yalıtılmış odalar için ideal olabilir. Yalıtımın iyi olduğu yerlerde panel ısıtıcı kullanarak havanın kaçmasını engelleyebilir ve odanın sıcak kalmasını sağlayabilirsiniz. 

Panel Konvektör Isıtıcıların Özellikleri

Bu ısıtıcıların genel özellikleri:

Kompakttır ve yerden tasarruf sağlar: Alandan ödün vermeden bir daireyi veya küçük bir odayı ısıtabilecek bir ısıtıcı mı arıyorsunuz? Panel konvektör ısıtıcılar, diğer ısıtma ünitelerine göre daha ince ve şık olma eğilimindedir.

Sizi sürekli sıcak tutar: Klima, sıcaklığın o kadar çok dalgalanmasına neden olabilir ki, hem yazı hem de kışı tek bir günde yaşamışsınız gibi hissettirse de, bu durum panel ısıtıcılarda farklıdır. Birçok panel ısıtıcı, istediğiniz sıcaklıkta çalışmak için bir termostatla birlikte gelir. Bu da ideal sıcaklıkları elde etmenizi kolaylaştırır.

Hem taşınabilir hem de yerleşik seçenekler mevcuttur: Panel ısıtıcıların çoğu, portatif ısıtıcı olarak kullanılabilir veya ısıtıcıyı satın aldığınızda birlikte verilen ayaklar ve braketler gibi aksesuarlarla duvara monte ünite olarak kurulabilir.

Diğer ısıtıcı türlerinden daha ekonomik: Panel konvektör ısıtıcılar, diğer ısıtıcı türlerine kıyasla oldukça ucuzdur. Ekonomi dostu fiyatlar ile satışa sunulan bu ısıtıcı modelleri, her bütçeye uygundur.

Daha uzun süre kullanım ömrü: Diğer birçok ısıtıcı türü ile karşılaştırma yapıldığında, panel konvektör ısıtıcıların daha uzun yıllar boyunca kullanılabildiği bilinmektedir.

Markalar

Copyright © 2020 Aydın Aydın Elektronik. Tüm Hakları Saklıdır

Kartlar
whatsapp