.

Dış Mekân Isıtıcılar Kaç Metrekare Alanda Etkilidir?

Dış Mekân Isıtıcılar Kaç Metrekare Alanda Etkilidir?

Bahçe ve veranda gibi alanlar, aile ve arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirmenizi sağlayan evin mükemmel bir uzantısıdır. Aynı şekilde iş yerleri için de dış mekân ısıtıcıların önemli bir hayli fazladır. Konukları dışarıda ağırlamanın sorunu sıcaklıktır. Gündüz geceye dönerken hava soğuduğunda dış mekân çekici olmayabilir. Fakat dış mekân ısıtıcılar, açık havada çok daha uzun süre keyif almanızı sağlayacaktır. Peki, bir dış mekân ısıtıcı ne kadar alanda etkilidir?

Dış Mekân Isıtıcı Ne Kadar Alana Etki Eder?

Bir dış mekân ısıtıcının kaç metrekarelik alanı ısıtacağı, ürünün özelliklerine göre değişir. Fakat genel olarak dış mekân ısıtıcılar 20 ila 185 metrekarelik alanları iyi bir şekilde ısıtır. Ev tipi dış mekân ısıtıcılar genelde 30 metrekareye kadar etkilidir. İş yerleri için kullanılan dış mekân ısıtıcı cihazlar ise ortalama 185 metrekareye kadar ısıtabilir.

Hangi Dış Mekân Isıtıcısı Daha İyi?

Hem gazlı hem de elektrikli dış mekân ısıtıcıları, dış mekânı ısıtmak için harika bir çözümdür. Her ikisinin de önemli faydaları vardır.

Gazlı Dış Mekân Isıtıcı Kaç Metrekare Alanda Etkilidir?

Taşınabilirlik söz konusu olduğunda bazen bir gazlı dış mekân ısıtıcısı tek seçenektir, eğer harici bir güç kaynağınız yoksa elektrikli ısıtıcı fikri işleri zorlaştırabilir. Bir gazlı ısıtıcı ya propan gazı ya da bütan kullanır. Bu ya yeniden doldurulabilir bir gaz tankı ya da tek kullanımlık bidonlar tarafından sağlanır.

Bir gazlı dış mekân ısıtıcısı, bir kez yandığında, açık alevden anında ısı üretir. Gazlı ısıtıcılar genellikle ısıyı yoğunlaştırmaya yardımcı olan yansıtıcı bir yüzeye sahiptir. Bir gazlı dış mekân ısıtıcısının kapsama alanı yaklaşık 20 metrekare olur. Gazlı ısıtıcılar aşırı derecede ısınır. Ayrıca koku yayma eğilimindedirler ve çok tehlikeli olan karbon monoksit üretirler. Bu yüzden mekânda havalandırma mutlaka olmalıdır. Bir gazlı dış mekân ısıtıcısı bir ateşleme kaynağı gerektirir ve bazen bir esinti varsa veya ateşleyici arızalıysa sorun olabilir.

Elektrikli Dış Mekân Isıtıcısı Kaç Metrekare Alanda Etkili?

Bir elektrikli dış mekân ısıtıcısı, alanınızı ısıtmak söz konusu olduğunda daha güvenli bir seçenektir. Çıplak alev olmaması ve anında açma/kapama düğmesi, bunu gaza göre daha cazip bir seçim haline getirir. Elektrikli ısıtıcılar son yıllarda çok daha verimli hale geldi. Bu durum elektrik maliyetlerini de düşürmektedir. Standart bir elektrikli dış mekân ısıtıcısından, 27 metrekare ısı kapsama alanı bekleyebilirsiniz. İş yerleri için özel olarak geliştirilen bazı elektrikli ısıtıcılar ise 185 metrekareye kadar ısıtma kapasitesine sahip olabilir.

Markalar

Copyright © 2020 Aydın Aydın Elektronik. Tüm Hakları Saklıdır

Kartlar
whatsapp